Žádost o tiskovou opravu

Vážená redakce,
žádám Vás tímto o tiskovou opravu závažných faktických chyb, které se vyskytly v článku, otištěném ve Vašem listě (Večerník Praha) dne 9.5.2002 pod titulem "V Braníku se střílelo a tekla krev".
Pominu-li celkovou bulvární úroveň článku, která mě u tak solidního periodika, za jaké jsem VP dosud považoval, poněkud zaráží, musím konstatovat, že článek je ušit horkou jehlou, bez sebemenší snahy zjistit skutečnost a obsahuje množství nepravdivých informací.
Předně musím konstatovat, že kdyby si paní - či slečna redaktorka Dana Machurková dala trochu práci, jistě by zjistila, že celá akce má svého tiskového mluvčího, který by jí jistě sdělil, že: Velmi nás mrzí tendence některých médií snažit se kulturně-historickou činnost, která má široký záběr a tradici po celé Evropě, prezentovat jako úchylnou zábavu nevyzrálých jedinců, která by mohla každým okamžikem přinést fatální následky. K těmto médiím jste se, bohužel, Vaším článkem přiřadili i Vy. Třetina zmíněného článku byla věnována odřenému nosu jednoho z účinkujících, se kterým, dlužno podotknout, výše zmíněná redaktorka ani nemluvila, jak by se snad zdálo vysvítat z otištěných řádek.
Rád bych věděl, zda by se se stejnou vehemencí věnovala třeba odřenému kolenu jednoho ze 120 účastníků např. běžeckého závodu. Absurdní, že?
Závěrem bych Vás rád informoval, že Úřad městské části Praha-4 zvažuje další postup ve věci nepravdivých a polovičatých informací, uvedených ve Vašem listě.
S pozdravemPavel Kmoch, předseda KVH Gardekorps-Praha.