Setkání na Labi pro tentokrát v Braníku.

Náš klub obdržel pozvání od KVH Gardekorps a KVH “Západ” zúčastnit se letošních oslav ukončení 2.sv.války které se konalo na louce u Vltavy a bylo pojmenováno “Setkání na Labi”.

Protože naše banda je především bandou bojovníků a atrakcí setkání by měly vystavené tábory čekala nás pěkná fuška.Mikova maminka prokázala velké schopnosti když za pár dní ušila 145 plátěných pytlů na opevnění.Pytle jsme po té plnili u Švéda v dílně pilinama,což byla taky práce pro vraha. Nakonec bylo vše hotovo,připraveno a čekalo se jenom na den D.Organizátoři mezitím zajišťovali servis akce.Vše víceméně klaplo,jen klekl Barrandov,prý pro ně nejsme dost finančně silný partner.

Konečně nastal den D-1,kdy jsme se sešli u nás v klubovně ,naložili auto vším možným a vyrazili směr Braník.Na místě nás očekával Aleš,cisterna a prázdná louka.V úmorném vedru jsme začali stavět tábor,abychom byli druhý den k nahlédnutí.S blížícím se večerem se začali sjíždět další účastnící a tak se místo pomalu plnilo vojenským národem. Organizátoři nám dali v plen soudek piva a tak jsme v družné zábavě strávili večer.

Po noci plné práce,řezal jsem dřevo,se slunce usmálo na náš krásný tábor a na mě se zadním oknem smál Nezmar.Výborné probuzení.Vylezli jsme ze stanů posnídali kávu a makovec a byli k “nahlédnutí”.Obecenstvo z větší části tvořila policie jak městská tak i státní.Já osobně jsem měl rozhovor s šéfem říční policie,který mě utěšil oznámením že za utopeného mají 60,-,za záchranu tonoucího nic,věci nám vyloví a “hlavně proboha nesplašte tu labuť!!”


Dopoledne se pomalu vleklo a vše se postupně schylovalo k velké bitvě. Moji kluci si lehce zatrénovali ve vlnách policejního člunu,posádka zřejmě chtěla vydělat na pivo protože kluci na sobě měli celou výstroj a při převržení by se rychle změnili v oněch 60,-Kč a napětí rostlo.Po obědě byla porada velitelů,rozdaly se vysílačky a v 13.50 začal rozchod na bojiště. Musím podotknout že s náma ještě jeli bývalí členové 9/4,Pirát a Honza ,dva boy´s od Tábora + dva chlapi odněkud z Jeep baru. Celkem 14 mužů.Pomalu jsme se nalodili na naše plavidla,přepádlovali řeku naproti na ostrov,zalehli a čekali na náš čas. Ve vysílačkách se pomalu odvíjel veselý příběh o poruše hakla,Rusech,Němcích a jiných účastnících. Podotýkám že jsem měl domluveno s pyrotechnikem že běhen naší plavby bude pomalu odpalovat nálože a tím simulovat palbu.V 14.20 jsem na pokyn “Bude Omaha” dal rozkaz nasednout a vyplout.Jeli jsme pomalu v zástupu na místo vylodění.Míra nás kryl palbou z SKS a na břehu pomalu vybuchovaly


nálože.Pyrotechnik mě zřejmě špatně pochopil,protože v momentu kdy jsme byli tak 5 metrů od břehu odpálil vše co tam bylo.Mokří a ohluchlí jsme se drápali na břeh.Rychle jsme utvořili předmostí a za námi už jela druhá vlna.Bojovali jsme ze všech sil,dokonce došlo i k bitce muž proti muži.Škoda že to diváci moc neviděli.Nakonec dorazila na břeh i třetí vlna s minomety a tím pádem už šlo vše jako na drátku.Leželi jsme na břehu a pálili na Němce.Po chvilce se v dáli objevil Aleš a jeho British boys .Němci se jim šli vzdát a hakl se konečně rozjel na Rusy.Tam ho asi odpálili,slyšeli jsme ránu, ale to už jsme byli z křoví venku a společně s Brity dělali linii proti Rusům.Němci se k nám pomalu přicházeli vzdát,pár jsme jich nakopli do pozadí a už proti sobě v tu chvíli stály dvě linie.Spojenecká a ruská.Po příjezdu jeepu a setkání nastalo bratření se s bolševikem,loupení bot a hodinek a rozdávání cigaret. Setkání na Labi skončilo. Po ukázce jsme pomalu zabalili tábor a rozjeli se do svých domovů.Nevím jak ostatní ,ale já padl po úmorném dni jako podťatý.

Co dodat na závěr.Akce se výborně povedla díky perfektní práci organizátorů a kázni účastníků.Nezbývá než poděkovat Praze 4 za poskytnutý prostor a přát si abychom se za rok,za dva na podobné akci opět sešli.Condor